Internet přináší mnoho informací

Internet přináší mnoho informací

Je to vlastně taková velká pavučina, která je protkaná různými informacemi, doporučením, návody, někde vládnou recenze, jinde zase komunikace. Když se potřebujeme zorientovat a najít si přesně to co by se nám hodilo, tak stačí použít internetový vyhledávač a do něj vepsat přesně co hledáme, nebo alespoň podstatu slova, která by nám mohla pomoci se dopátrat informací, které nutně potřebujeme. Tento úkon děláme celkem běžně a nikdy nepřemýšlíme na tom, proč se nám objevují v popředí webové stránky, u kterých je napsaná reklama a poté následují další. Běžnému uživateli je vcelku jedno, jak je to seřazeno, hlavně že najde a to nejlépe ihned na první straně to, co hledá a spokojeně může brouzdat dál napříč světem. Komu to rozhodně jedno není a přímo se děsí, aby nebyl k nalezení až na posledních stránkách, je majitel webových stránek.

palec nahoru

Matematika a vyhledávače? Proč ne

Nejde o to, že bychom chtěli zrovna rozebírat matematické úlohy, ačkoliv mnozí ji budou také vyhledávat. Jde spíš o takzvaný S-rank, který určuje orientační hodnotu, jak moc je webová stránka oblíbená. Prakticky tato veličina nám ukazuje důležitost stránky na českém internetu. Hodnocení je číselné od 0 do 10. Vypočítává se z odkazové sítě pomocí algoritmu, ten ovšem zůstává skrytý před veřejností. Pravděpodobně je to z důvodu, aby toho případně někdo nemohl zneužít. Výpočet se získává z odkazů, které na stránku míří, ale i z těch, co z ní vedou někam jinam.

růst

Hodnocení 0 získává ihned každá nová stránka nebo web. To je neoznačuje za špatné, ale výpočet se vlastně nedá z ničeho vypočítat. Pokud ovšem je tímto hodnocením obodovaná starší stránka, znamená to, že na ni nevede žádný odkaz nebo je také možnost, že je duplicitní. V tomto případě má to nejhorší ohodnocení. Jakmile se budou webové stránky zdokonalovat, bude se měnit i jejich stupeň úrovně. To vede k zamyšlení, že pokud chceme mít úspěšnou webovou prezentaci, e-shop, blog nebo magazíny, bude dobré co nejvíce na nich pracovat a využít všechny SEO možnosti, které nás posunou o žebříček výše.