Jak vyjít s výplatou a ještě něco našetřit

Jak vyjít s výplatou a ještě něco našetřit

Zná to každý. Je to sotva dva týdny od výplaty a částka na účtu se rapidně snižuje každým dnem. Neustále se snažíte dopočítat, co bylo tak drahého, že Váš účet zeje prázdnotou. Není to vždy tím, že by výplata byla malá či nedostačující Vašim výdajům. Ale spíše tím, že nevíte, jak správně s penězi nakládat a čeho se vyvarovat.

bankovky v záhonku

Udělejte si seznam – Velmi účinná metoda, která pomáhá několika rodinám. Každý měsíc si sepište, co je potřeba koupit či zaplatit a držte se ho. Po každém vynaloženém výdaji si buďto položku vyškrtněte ze seznamu anebo výdaj připište na seznam. Vyhnete se tím nekonečnému dopočítávání na konci každého měsíce.

Veďte si domácí účetnictví – Byly Vánoce nebo jste snad kupovali novou pračku? Pořiďte si deník, do kterého všechny výjimečné výdaje budete zapisovat. Opět budete mít vše v evidenci a jednoduše dohledáte, kde jsou Vaše peníze.
drobné úspory

Vyhněte se placení kreditní kartou – Vždy si vyberte částku, kterou potřebujete k zaplacení veškerých plánovaných výloh na daný měsíc. Když máte peníze fyzicky v rukou, hůř se jich budete vzdávat a nepovede to k zbytečným nákupům

Chcete ušetřit něco bokem a vytvořit si zásoby? Zde je pár typů, které Vám mohou pomoci k vysněné dovolené nebo třeba jen k Vánocům bez starostí z výdajů:

· Založte si kasičku na drobné – Může se to zdát jako malichernost, ale korunka ke korunce sedá a brzy zjistíte, že i z pár kaček se dá našetřit slušná suma, která pomůže ve finanční tísni

· Vyhněte se nákupnímu centru – Pokud zrovna nic nesháníte, tak zbytečně nepokoušejte svůj zrak pohledem na krásné a bohužel i drahé věci.

· Choďte na nákup se seznamem – Sepište si, co potřebujete doplnit za potraviny a jděte si rovnou za svým.

· Buďte k sobě přísní – Srovnejte si v hlavě priority a těšte se z představy ze zasloužené odměny. Uvědomte si, co doopravdy chcete a za tím si stůjte.

Chce to pevné nervy a velkou trpělivost. Ale ta, jak je známo růže přináší a těmi růžemi může být Vaše vysněná dovolená či jiná odměna za tvrdou dřinu a odříkání.

4.4/5 - (7 votes)