Malý slovníček pro budoucí stydlivé obchodníky

Malý slovníček pro budoucí stydlivé obchodníky

 DOMÉNA- to je taková vizitka, vaše budoucí třetí jméno, něco co by mělo být spjato s vaším podnikáním, co vyjadřuje vaše zaměření či produkty. Vybírejte ji velice pečlivě, ale počítejte s tím, že běžnější názvy jsou již obsazené. Jedná se o zpoplatněnou službu. Vybíráme ji nejlépe zároveň s výběrem webhostingu, na kterém hodláme stránky umístit, abychom platili faktury na jednom místě. Také se můžeme dočkat příjemné slevy a pomoci.
virtuální realita
WEBHOSTING- je v podstatě parcela, kde si hodláme náš dům – obchod postavit. Takový nájemce. Je mnoho společností, které tuto službu poskytují, vybírejte pečlivě a raději si nechte poradit, nejde totiž jen o cenu, ale i takové záležitosti jako prostor a rychlost….opravdu se poptejte. Můžete najít  i hostování  (bydlení) zdarma, ale většinou je to vázáno na reklamu, která pak straší na vašich stránkách. Hodně záleží i na tom, jak komplikovaný systém chcete používat, zda e-shop nebo jen informační stránky.
SERVER – stroj, který vaše informace zpracovává, ukládá, takové internetové srdce. Pronajímatel serveru je tedy poskytovatel webhostingu.
A konečně to co udělá váš obchod takovým, jaký si přejete, nebo zapeklitým problémem, noční můrou a trapitelem.
wordpress
SOFTWARE , SYSTÉM –výkladní skříň , to už je ten vysněný dům,  který nám bude pomáhat něco prodat. Jsou takové, které umí vše, ale málokterý je zadarmo. Je dobré vždy vybrat systém s dobrým administračním prostředím a jednoduchou obsluhou. Některé jsou i zadarmo, nebo za hubičku – například Prestashop či Joomla, ale i v českých vodách se dá ulovit.
Jsou ještě další slovíčka, jimiž vás většina prodejců služeb bude bombardovat, jako jazyk, PHP, MySQL a další rozličné anglické výrazy, české zkomoleniny a novotvary, ale opravdu to už není pro vás důležité. Nenechte se odradit, a jděte do toho.
            A nejdůležitější je najít si dobrého IT.
SPRÁVNÝ IT NENÍ ČLOVĚK, KTERÝ VÁS ZAHRNE SPOUSTOU VIDEÍ A KECŮ.
SPÍŠ TICHÝ, PRACOVITÝ A HODNÝ TVOR, KTERÝ VÁM VŠE PO LIDSKU VYSVĚTLÍ, POMŮŽE A NEOKRADE VÁS.