Tipy pro malé koupelny

Tipy pro malé koupelny

Spousta domácností a zejména těch panelákových trápí problém s malou koupelnou. Chtěly by mít všechno – vanu, sprchový kout, úložné prostory, případně také místo na pračku a sušičku. Ne každý si to ale může dovolit. Naštěstí existuje několik tipů, které pomohou oživit a také učinit více praktické malé prostory.

zubní kartáček

Prostor dokáží ušetřit například skříňky. Kam ale dát drobné předměty, které v nich dosud byly schovány? No přece na zeď pomocí různých prvků ze závěsného programu. Příkladem jsou speciální držáky a háčky, které se ani nemusí do zdi navrtávat, ale drží pomocí silného magnetu. Mohou se do nich dát holicí strojky, mýdla, šampony, kosmetické drobnosti a další. Tito pomocníci usnadní také hledání těchto věcí v nepřehledných skříňkách. Také závěsné organizéry na drobnosti dokáží pomoct a ušetřit prostor.
modrá koupelna

Pro opravdu malé prostory, kde není možnost mít vanu i sprchový kout, se vyplatí volit bezbariérovou variantu obojího. Jedná se o zapuštěnou vaničku, která usnadňuje vstup i výstup do mycí zóny. Koupel sice nezajistí, ale namísto vany či sprchového koutu si vystačíte pouze s boční zástěnou. Pokud jste ovšem milovníci koupelí, volte vanu hezkou, pohodlnou a zároveň bezpečnou.

Pokud se v koupelně nachází také toaleta, je vhodné použít odsávání pachu přímo z mísy, aby po použití WC zůstala místnost stále svěží. Skvělým typem je také skrýt splachovací nádržku pod sádrokarton pomocí podmítkového WC modulu. Výsledkem bude viditelná mísa a splachovací tlačítko, nikoli pak splachovací nádržka.
umývadlo + mýdlo

Základem pro práci s malým prostorem je výběr správného nábytku. Je třeba přesně odhadnout, jaká hloubka skříněk se do něj hodí. Menší hloubka tohoto nábytku znamená více prostoru v koupelně, ale na úkor úložných prostor. Úchytky tohoto nábytku také hrají svoji roli. V malém prostoru by mohly překážet a skříňky se dají otvírat i bez nich.

Všeobecné pravidlo šetření prostoru zní takto: vybírejte takové předměty a nábytek, které skutečně potřebujete, vyvarujte se zbytečností. Tyto věci se do koupelny musí totiž vybírat nikoli na úkor pohodlí či jejich základní funkce.


2/5 - (1 vote)